محل تبلیغات شما


دلایل جوش آوردن موتور خودرو و روش های پیشگیری از آن

خبرگزاری آریا – چنانچه مشاهده كردید كه از زیر كاپوت خودرو بخار خارج مى شود و یا اینكه نشانگر آمپر آب بر روى قسمت قرمز قرار دارد، بدون شك دماى موتور خودروى شما بیش از اندازه زیاد شده است و خودرو جوش آورده است، وقت آن رسیده كه قبل از آسیب جدى به موتور خودرو، آن را متوقف كنید.
هرگونه نشانه اى از جوش آوردن خودرو نباید نادیده گرفته شود. بنابراین بهترین كار این است كه خودرو را خاموش كنید تا از آسیب بیشتر به موتور جلوگیرى شود. رانندگى با خودرویى كه جوش آورده است مى تواند باعث آسیب به سر سیلندرها، قطعات داخلى موتور، سوپاپ ها، میل لنگ و پیستون ها شود.
اگر اجازه دهید موتور خنک شود و نیمى از مخزن رادیاتور را آب و نیم دیگر را با ضد یخ پر كنید دلیل نمى شود كه مشكل جوش آوردن خودروى شما حل شود.
فهرستی از دلایل زیر می تواند مسبب جوش آوردن پیشرانه خودرو باشد.١- ممكن است، سطح آب داخل رادیاتور بسیار پایین باشد و دلیل آن مى تواند نشتى در رادیاتور و یا شنلگ آن باشد.
آب در داخل بلوک موتور گردش مى كند تا آن را خنک نگه دارد و این نشتى ممكن است در بلوک یا از پمپ آب و یا شلنگ بخارى ناشی شود.
٢- ترموستات در موتور اجازه مى دهد تا آب به گردش در بیاید. ممكن است این قطعه خراب شود و در حالت بسته گیر كند و مانع گردش آب و خنک شدن موتور شود.
٣- فن خنك كننده كار نكند و یا اینكه ممكن است به واسطه ى آشغال و یا چیزهاى دیگر مسدود شود، در نتیجه جریان هوا قطع مى شود و دماى موتور بالا مى رود.
٤- احتمال دارد درب رادیاتور خراب شده باشد. در این صورت بر روى فشار آب داخل رادیاتور اثر مى گذارد و اجازه مى دهد كه مایع خنك كننده به جوش بیاید.
٥- اگر واشر سرسیلندر دچار مشكل شود باعث مى شود كه آب وارد محفظه احتراق شود در نتیجه از اگزوز بخار خارج مى شود و آب رادیاتور به تدریج کم شده و موتور جوش می آورد.
٦-ممكن است پمپ آب كار نكند و در نتیجه آب به خوبى به جریان در نیاید.چک كردن منظم آب داخل رادیاتور مى تواند مانع جوش آوردن خودروى شما شود.
اگر آب رادیاتور به سرعت پایین مى آید ممكن است نشان دهنده ى یک نشتى كوچك باشد. رفع سریع تر این مشكلات ممكن است از هزینه هاى بسیار زیاد تعمیر موتور جلوگیرى كند.لینک منبع

مطلب دلایل جوش آوردن موتور خودرو و روش های پیشگیری از آن در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :دلایل جوش آوردن موتور خودرو و روش های پیشگیری از آن
http://mofidestan.ir/%d8%af%d9%84%d8%a7%d9%8a%d9%84-%d8%ac%d9%88%d8%b4-%d8%a2%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%85%d9%88%d8%aa%d9%88%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88-%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d9%be%d9%8a/

✳️ فروش ویژه لگو سری City مدل Jungle Exploration Site 60161 ( با قیمت مناسب )

یک ترکیب ساده طب سنتی برای درمان میخچه

چگونه برای سفر به مجارستان ویزای شینگن بگیریم؟

آب ,موتور ,مى ,جوش ,رادیاتور ,خودرو ,جوش آوردن ,ممكن است ,و یا ,شود و ,مى شود ,آوردن موتور خودرو

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
علوم ماورا fasleits Monica الان بخر تحویل بگیر parsian-ali اسمان دانلود , اسمان موزیک ,گلین موزیک بازسازی خانه، آپارتمان و دفتر کار، فروشگاه Jeffery نیستان یخی